Kompensacja mocy biernej

Na opłatę za energię elektryczna składają się nie tylko opłaty za energię i przesył, ale także za straty spowodowane nieodpowiednimi odbiornikami.

Do niedawna straty te powodowane były głównie przez silniki indukcyjne, jednak ostatnio pojawia się coraz więcej odbiorników wyposażonych w zasilacze impulsowe. Należą do nich głównie nowoczesne źródła światła (świetlówki energooszczędne oraz LED) oraz zasilacze (ładowarki) sprzętu elektronicznego.

Jeśli na fakturze pojawia się opłata za energię bierną indukcyjną lub pojemnościową, można jej uniknąć instalując odpowiednie urządzenia do kompensacji mocy biernej.

Obok załączamy przykład rozliczeń zawierających takie opłaty. Kompensacja mocy biernej umożliwi ich minimalizację lub nawet całkowite uniknięcie.

Kompensacja energii biernej

Oferujemy instalację urządzeń pozwalających na uniknięcie tych niepotrzebnych opłat. Zainteresowanych prosimy o przesłanie przykładowej faktury, my zaś po jej analizie skontaktujemy się z ofertą zmniejszenia opłat. Kompensacja energii biernej u większości odbiorców umożliwia szybki zwrot z inwestycji.

Obraz (skan) części faktury zawierającej rozliczenia opłaty dystrybucyjnej prosimy przesłać na adres: biuro@eurometer.com.pl

KONTAKT

Marek Ciszyński

Tel  516 110 910

Mail: m.ciszynski@eurometer.com.pl